Skip to content

خدمات اینستاگرام

برای شروع به کار تو اینستاگرام نیاز به هیچ چیز اولیه ای نیست. فقط کافیه بدونین که قرار چیکار بکنید. محصول یا خدمتتون چیه و هدفتون از داشتن پیج اینستاگرام چی هست. 

تصویر گرافیکی و نوشته

مراحل مدیریت پیج اینستاگرام

مدیریت صفحه

اصلی ترین کاری که یه ادمین اینستاگرام لازمه انجام بده مدیریت پیج اینستاگرام و ارائه یه تقویم محتوایی و اداره کامل پیجه. ادمین باید بتونه طبق برنامه و کاملا اصولی کارهای پیج رو انجام بده.

آماده سازی تقویم محتوا

تو این مرحله تقویم محتوا شامل تعداد پست و استوری هایی که منتشر میشن، تاریخ انتشار و موضوع اونها با بررسی بازار و رقبا مشخص میشه.

مدیریت اکپسلورر و کامنت

یکی از وظایف مهم ادمین مدیریت اکسپلورر و کامنت های صفحه است. یه ادمین باید بتونه به خوبی کاری کنه پست ها وارد اکسپلورر بشن و بتونه تو بخش کامنت با کاربر تعامل درست برقرار کنه.

کمپین تبلیغاتی

تو این مرحله، در صورتی که تیم ماهور نیاز ببینن به کارفرما اعلام میکنن که باید تبلیغات انجام بشه. و کارفرما در صورت صلاح دید اجازه تبلیغات رو میده.

گزارش دوره ای

هر ماه تا انتهای قرارداد، گزارش عملکرد دوره، برای کارفرما ارسال میشه. در این گزارش کارفرما وضعیت ماه گذشته و ماه جاری خودش و به صورت واضحی میبینه.

تصویر گرافیکی مرد در حال کار با لپ تاپ

ادمین پیج اینستاگرام

ادمین پیج اینستاگرام شخصیه که مسئولیت مدیریت و اداره یک صفحه اینستاگرام رو بر عهده داره. یه ادمین حرفه‌ای و کاربلد باید مهارت‌های مختلفی داشته باشه که مهم‌ترین اونا شامل مهارت‌های ارتباطی، مهارت‌های خلاقانه، مهارت‌های تحلیلی و… هستن. مدیریت پیج اینستاگرام به شکل اصولی، نیاز به شناخت ویژگی‌ها و عملکرد اینستاگرام داره.

اینستاگرام یه پلتفرم اجتماعیه که به شکل دوره‌ای امکانات فراوانی رو در اختیار صاحبان کسب و کارها قرار میده. شناخت ساختار و الگوریتم این اپلیکیشن بسیار مهمه چرا که ادمین با داشتن دانش کافی می‌تونه باعث پیشرفت پیج بشه. ادمین اینستاگرام باید بتونه با امکانات جدید قرار گرفته شده تو پلتفرم اینستاگرام به خوبی کار کنه تا مخاطبان بیشتری رو جذب کنه. در واقع یکی از وظایف مدیر پیج اینستاگرام اینه که بتونه مخاطبان این شبکه اجتماعی رو به شکل ارگانیک جذب کنه.

وظایف ادمین صفحه اینستاگرام چیست؟

تو گام اول، ماهور، جلسه ای و با کارفرما تشکیل میده و سعی میکنه با اطلاعاتی که از جلسه به دست میاره کسب و کار کارفرما رو بشناسه و تا حدودی با جامعه هدف، استفاده کننده های محصولات یا خدمات کارفرما و رقبا آشنا بشه. بعد از این جلسه، ماهور با تحقیقات دقیق تر بازار، به دانش بیشتری نسبت به کسب و کار، بازار و رقبا دست پیدا میکنه و این اطلاعات رو در قالب پروپوزال برای کارفرما ارسال میکنه. این پروپوزال شامل اطلاعات خلاصه ای از وضعیت فعلی رقبا و کارهایی که باید انجام بشه، هستش. جدول زمان بندی و هزینه پیشنهادی هم داخل همین پروپوزال قرار میگیره. 

 

مدیریت صفحه

شاید یکی از دغدغه‌های اصلی ادمین‌ها پاسخ‌ به این پرسش باشه که مدیریت پیج اینستاگرام چیه. یه ادمین باید بتونه به شکل اصولی و استاندارد مدیریت صفحه محول شده رو به بهترین شکل انجام بده. مدیریت صفحه می‌تونه شامل ارسال استوری جذاب، پست باکیفیت، پاسخ‌دهی به کامنت‌های مخاطبان، پاسخ‌دهی به دایرکت‌ها، برقراری تعامل با سایر صفحات و… باشه.

 

آماده سازی تقویم محتوا

تو این مرحله تقویم محتوا شامل تعداد پست و استوری هایی که منتشر میشن، تاریخ انتشار و موضوع اونها با بررسی بازار و رقبا مشخص میشه. این تقویم با توجه به نوع فعالیت به صورت ماهانه به روز رسانی میشه و برای هر ماه میتونه متفاوت باشه. وظیفه تولید محتوا به عهده کارفرما هستش ولی اگه نیاز داشته باشه تا عکاسی و فیلمبرداری یا ادیت اتفاق بیوفته میتونه رو تیم ماهور حساب کنه.

تولید محتوا همینطور شامل نوشتن کپشن واسه تصاویر و ویدیوها میشه. همچنین ادمین باید بتونه استوری و هایلایت‌های مناسب رو طراحی کنه. برنامه ریزی برگزاری لایو هم جزو وظایف ادمین اینستاگرامه که می‌تونه تاثیر زیادی در جذب مخاطبان هدف داشته باشه. ترکیب هر کدوم از موارد گفته شده باعث رشد پیج میشه.

 

مدیریت اکسپلورر

داشتن مهارت‌های مدیریت اینستاگرام باعث میشه که پست‌های منتشر شده به خوبی وارد اکسپلورر بشن. در واقع یکی از هدف‌های اصلی استخدام ادمین اینستاگرام اینه که پست‌های منتشر شده در مدت زمان کوتاهی وارد اکسپلورر بشه. ورود محتوا به اکسپلورر تکنیک‌های مخصوص به خودشو داره که ادمین با اجرای فعالیت‌های کلیدی می‌تونه باعث شکستن سد اکسپلورر اینستاگرام بشه.

مدیریت کامنت

از وظایف دیگه ادمین اینستاگرام، مدیریت کامنت‌های پیج هست. پاسخگویی سریع به کامنت‌های درج شده باعث میشه که کاربران حس خوبی دریافت کنن. یک ادمین حرفه‌ای که به وظایف خودش آشنائه سعی می‌کنه تا کامنت‌های مخاطبان رو با احترام و به شکل منطقی جواب بده. هر چه تعامل بین پیج و مخاطبان زیادتر بشه، کاربران ارتباط بهتری با پست‌ها و استوری‌ها برقرار می‌کنن.

 

کمپین تبلیغاتی

تو این مرحله، در صورتی که تیم ماهور نیاز ببینن به کارفرما اعلام میکنن که باید تبلیغات انجام بشه. و کارفرما در صورت صلاح دید اجازه تبلیغات رو میده. ماهور با توجه به بودجه ای که کارفرما برای تبلیغات در نظر میگیره بهترین صفحاتی که برای تبلیغات مناسب هستند و انتخاب میکنه و کارو با اونها پیش میبره. لازمه بگیم که هزینه این مرحله جدا از هزینه توافق شده هستش. همچنین ماهور هیچ دستمزدی برای اینکار نمیگیره و تمام هزینه دریافتی از سمت کارفرما صرف تبلیغات میشه. در انتهای فرایند تبلیغات هم فاکتور هزینه های انجام شده تحویل کارفرما میشه.

تصویر گرافیکی گوشی به همراه نوشته شبکه اجتماعی
تصویر گرافیکی زن در حال کامنت زدن

گزارش دوره ای

بعد از اتمام هر ماه تا انتهای قرارداد، گزارش عملکرد دوره، برای کارفرما ارسال میشه. در این گزارش کارفرما وضعیت ماه گذشته و ماه جاری خودش و به صورت واضحی میبینه و مطلع میشه چه فعالیت هایی روی صفحه اینستاگرام انجام شده و میتونی وضعیت فعلی خودش و با گزارشی که در ابتدا کار در اختیارش قرارداده شده بود بسنجه. البته که این گزارش خیلی فنی و پیچیده نخواهد بود تا کارفرما بتونه به راحتی ازش سر دربیاره. البته که ماهور همیشه در کنار کارفرما هستش و اگه سوال یا ابهامی برای کارفرما تو گزارش یا هر محله از کار وجود داشته باشه تمام تلاشش و میکنه تا اون و برطرف کنه.

چرا مدیریت صفحه اینستاگرام اهمیت دارد؟

مدیریت پیج اینستاگرام به معنی برنامه ریزی و اجرای طرح‌های مختلف هست که باعث میشه تا روند پیشرفت پیج اینستاگرام سرعت بگیره. مدیریت صفحه اینستاگرام به خاطر دلایل زیر مهمه:

  • افزایش آگاهی از برند
  • جذب کاربران واقعی و هدفمند
  • تقویت وفاداری به برند
  • تجزیه و تحلیل داده‌ها
  • صرفه جویی در هزینه تبلیغات

زمانی که یه پیج به شکل صحیح مدیریت بشه، می‌تونه مخاطبان جدید رو با صرف هزینه های پایین جذب کنه. تعامل با فالوورها و پاسخگویی به نظراتشون باعث افزایش حس اعتماد و وفاداری به برند و کسب و کار میشه. همه این حرفا نشون میده که مدیریت پیج اینستاگرام تو دنیای پررقابت امروزی تا چه اندازه اهمیت داره و باعث صرفه جویی در هزینه تبلیغات میشه.

 

مزایای وجود ادمین اینستاگرام برای پیج چیست؟

وجود یک ادمین برای پیج اینستاگرام فواید زیادی به دنبال داره که مهم‌ترین اونا به شرح زیر هستن:

انتخاب یه ادمین کاربلد که بتونه به شکل صحیح پیج رو مدیریت کنه، مزیت‌های زیادی رو به دنبال داره. صاحبان صفحات اینستاگرام باید بر حسب نیازشون بتونن یه دونه یا چند تا ادمین حرفه‌ای رو انتخاب کنن و از مزیت‌های اونا به بهترین شکل بهره‌مند بشن.

مدیریت پیج اینستاگرام را به فریلنسرها بسپاریم یا شرکت‌ها؟

تصمیم این که مدیریت پیج رو به شرکت‌ها واگذار کنین یا فریلنسرها به عوامل مختلفی بستگی داره که شامل بودجه، نیاز، میزان تسلط به اینستاگرام و ملاحظات دیگه میشه. از لحاظ هزینه، فریلنسرها هزینه کمتری رو نسبت به شرکت‎‌ها دریافت میکنن. با این حال بازم نرخ فریلنسرها به تجربه و مهارت‌شون بستگی داره.

اگر بخواین از خدمات پایه‌ای مانند تولید محتوا استفاده کنین، شاید تجربه یک فریلنسر براتون کافی باشه. اما اگه دنبال خدمات جامع‌تر مثل تجزیه و تحلیل پیج، استراتژی بازاریابی و… هستین بهتره که از تجربه یه شرکت تخصصی در این حوزه استفاده کنین.

سخن پایانی

شناخت راهنمای مدیریت پیج اینستاگرام باعث میشه که کسب و کارها، برندها و افراد بتونن واسه رسیدن به اهداف خودشون، بهترین تصمیم رو بگیرن. مدیریت پیج اینستاگرام یک امر ضروری در دنیای پررقابت امروزی محسوب میشه. استفاده از تجربیات یه فرد کاربلد به صاحبان کسب و کارها کمک میکنه که بتونن به شکل حرفه‌ای فالوورهای ارگانیک جذب کنن.

یه ادمین با تولید محتوای حرفه‌ای باعث دیده شدن پیج میشه. تجزیه و تحلیل داده‌ها به رشد بیشتر پیج کمک میکنه. کارفرماها میتونن بر حسب نیاز و بودجه‌ای که در اختیار دارن از بین فریلنسرها یا شرکت‌های مدیریت پیج اینستاگرام، یکی‌شون رو انتخاب کنن. این موضوع میتونه با توجه به هدفی که واسه پیج‌شون در نظر گرفتن متفاوت باشه.

وجود یه ادمین حرفه‌ای مزیت‌های زیادی رو به صاحبان صفحه اینستاگرام میده که تو این بخش به اونا پرداخته شده. انتخاب یک ادمین کاربلد در نهایت میتونه هزینه تبلیغات رو به شکل قابل توجهی کاهش بده.

سوالات متداول

ادمین اینستاگرام فردی که با داشتن دانش کافی می‌تونه مدیریت پیج اینستاگرام رو به بهترین شکل بر عهده بگیره. ادمین با انجام فعالیت‌های اصولی قادره که فالوورهای ارگانیک جذب کنه و تعامل پیج رو با رقبا به شکل هدفمند افزایش بده.

ادمین اینستاگرام وظایف متعددی داره که مهم‌ترینش شامل تولید محتوای اصولی، تعامل با کاربران، پاسخ‌دهی به دایرکت افراد، قرار دادن پست و استوری در ساعت مشخص و… هست. تعامل با کاربران باعث ایجاد حس اعتماد بیشتری در افراد میشه که این امر می‌تونه در نهایت باعث پیشرفت پیج بشه.


صاحب یه پیج اینستاگرام واسه انتخاب ادمین مناسب باید به بودجه خودش توجه کنه. ادمین انتخاب شده به شکل فریلنسری هزینه کمتری نسبت به نوع شرکتی دریافت می‌کنه. در صورتی که صاحب پیج نیاز به خدمات گسترده‌تر داره، بهتره که از خدمات ادمین شرکتی استفاده کنه.

 
تصویر هندسی مثلث
تصویر گرافیکی مربع بنفش
تصویر گرافیکی مربع
تصویر گرافیکی مثلث

خدمات طراحی، توسعه، نگهداری و پشتیبانی را با تیم ماهور تجربه کنید.

ارتباط با ما

اگه ایده، پروژه، انتقاد یا پیشنهادی دارید با ما درمیان بگذارید.

دوست من، شما میتونید با استفاده از فرمی که در این صفحه در اختیارتون قرار گرفته، ایده هایی که دوست داری روشون باهم کار کنیم، پروژه ای که میخوای انجام بدی یا حتی انتقاد از عملکرد ما داری یا میخوای پیشنهادی برای بهبود کارمون بهمون بدی رو با ما درمیون بزاری.