Skip to content

طرحی نرم افزار و وب سایت کاستوم

ماهور یه متخصص فناوری اطلاعاته که ایده ها رو به محصولات بر پایه تکنولوژی تبدیل میکنه. تبدیل کردن ایده به محصول، به این معنی نیست که فقط اون چیزی رو که کارفرما در ذهنش داره پیاده سازی کنه، بلکه با استناد به تجربه و دانشی که در این بازار داره، تلاش میکنه در اولین گام دقیقا چیزی رو که صاحب ایده در سر داره کشف کنه و با مطالعه و تحقیق در حوزه اون ایده، رقبا و مشتریان رو شناسایی کنه تا بتونه بهترین محصول رو طراحی کنه. ماهور تو روال طراحی و پیاده سازی محصول، جامعه هدف و نیازمندی های بازاریابی رو هم در نظر میگیره تا صاحب ایده تنها نگران پیاده سازی و اجرای ایده اش باشه.

تصویر گرافیکی و نوشته
تصویر گرافیکی مرد در حال کار با لپ تاپ

چرا طراحی سایت سفارشی یا کاستوم؟

با توجه به دنیای امروز و پیشرفت‌ های روز افزونی که در حوزه فناوری اطلاعات اتفاق می ‌افتد، روش ‌های متعددی برای طراحی و پیاده سازی وب سایت و نرم افزار معرفی شده است. بسیاری از این تکنولوژی ‌ها به طور گسترده ‌ای در دنیای امروز مورد استفاده قرار گرفته ‌اند.

مراحل طراحی وب سایت یا نرم افزار سفارشی

شناسایی نیاز مشتری

برای شناسایی نیاز کارفرما یه جلسه در ابتدای کار جهت شناسای نیاز کارفرما تشکیل می شود.

طراحی رابط کاربری

در ابتدا یک اسکیچ که شامل طرح اولیه است در اختیار کارفرما قرار میگیرد.

پیاده سازی سامانه

پس از تایید طرح اولیه توسط کار فرما تیم فنی اقدام به طراحی طرح می کند.

تحویل و پشتیبانی

پس از اتمام مراحل شرکت ماهور اقدام به تحویل نهایی محصول خواهد کرد.

استخراج نیازمندی ‌ها و مشخص شدن سناریو


طراحی یک وب سایت کاستوم یا سایت سفارشی با جلسه ابتدایی با کارفرما آغاز شده یا مشخص شود کارفرما چه نیازی دارد و محصول نهایی چه ارزشی را خلق خواهد کرد. بعد از اتمام این جلسه، کارشناسان شرکت ماهور اقدام به بررسی ابعاد مختلف محصول نهایی کرده تا تمام نیازهای محصول مورد نظر کارفرما استخراج شود.
خروجی این مرحله پروپوزال نرم افزار خواهد بود. پروپوزال شامل لیست فیچر ها و ویژگی ‌های سامانه، سامانه ‌های ثانویه که برای دستیابی به اهداف کارفرما نیاز به برقراری ارتباط با آنها است مانند درگاه ‌های پرداخت، پنل ‌های اس ام اس و … همچنین هزینه و زمان تخمینی برای پیاده سازی استخراج شده و در اختیار کارفرما قرار میگیرد تا وی تصمیم ‌گیری نهایی را برای پیاده سازی سامانه مورد نظر خود اتخاذ نماید.

تصویر گرافیکی مرد در حال کار با لپ تاپ
تصویر گرافیکی مرد در حال کار با لپ تاپ

طراحی رابط کاربری

در مرحله بعدی، بعد از مشخص شدن ابعاد محصول نهایی و همچنین نهایی شدن روال ‌های انجام کار با کارفرما مرحله طراحی آغاز میشود. در ابتدا یک اسکچ، که شامل طرح اولیه از سامانه نهایی است در اختیار کارفرما قرار میگیرد تا وی نظر نهایی خود را در باره آنچه در نهایت تحویل خواهد گرفت اعلام کند و اگر تفاوتی میان درک تیم فنی از محصول نهایی و کارفرما وجود دارد در این مرحله از بین برود. بعد از نهایی شدن اسکچ نوبت به طراحی وایر فریم میرسد.
وایر فریم طرحی ابتدایی از سامانه است که جزئیات بیشتری نسبت به اسکچ دارد و هدف آن تامین UX یا تجربه کاربری جامعه هدف می‌باشد. در این مرحله کارفرما اطلاعات دقیق‌ تری از محصول نهایی که در اختیار وی قرار میگیرد را به دست خواهد آورد.
کارفرما در این مرحله میتواند ویژگی ‌های مورد نظر خود را در طرح مشاهده کند و نحوه پیاده سازی آنها را به همراه روال های دست یابی به ارزش ‌های مد نظر را مورد بررسی قرار دهد و در صورت وجود مغایرت، آنها را به اطلاع تیم فنی برساند.
به این ترتیب در مدت زمان کوتاهی تیم فنی و کارفرما زبان مشترکی برای صحبت درباره‌ سامانه نهایی با یکدیگر ایجاد کرده اند. بعد از نهایی شدن، طرح وایر فریم، مرحله طراحی UI یا رابط کاربری آغاز خواهد شد. خروجی این مرحله تصاویر نهایی سامانه مورد نظر خواهد بود و کارفرما دقیقا متوجه میشود که خروجی سامانه به شکلی خواهد بود.
همچنین کارفرما در این مرحله میتواند جزئیات دقیقی را مشاهده کرده و در صورت نیاز اقدام به ایجاد تغییرات در این جزئیات نماید. شرکت ماهور، طرح رابط کاربری نهایی شده را به عنوان محصول نهایی در نظر گرفته و تمام فعالیت‌ های آینده مربوط به سامانه را بر اساس این طرح پایه گذاری خواهد کرد. پس نیاز است که کارفرما در این مرحله دقت نظر ویژه ‌ای به خرج داده و تمام مراحل را با وسواس مورد ارزیابی و اعتبار سنجی قرار دهد.

پیاده سازی سامانه

با توجه به طرح رابط کاربری نهایی شده توسط کارفرما، تیم فنی اقدام به انجام بررسی‌های فنی کرده و Usecase های موجود در محصول نهایی را استخراج میکند. این usecase ها در قالب یک مستند در اختیار کارفرما قرار میگیرد و از ایشان درخواست میشود تا هر یک از usecase ها را اولویت بندی کرده و مستندات اصلاح شده را به کارفرما برگرداند.
تیم ماهور برای توسعه محصولات جدید، از متد اسکرام برای مدیریت پروژه استفاده میکند. بر مبنای اسکرام، شرکت دوره ‌های زمانی را مشخص میکند که در انتهای آنها بخشی کاربردی از محصول نهایی به کارفرما تحویل داده خواهد شد. کارفرما تا دوره بعدی اقدام به استفاده از بخش‌های تحویل داده شده کرده و نقطه نظرات خود را درباره آن یادداشت میکند تا در جلسه تحویل بعدی آنها را به اطلاع شرکت رسانده و در صورت نیاز اصلاحات مد نظر کارفرما برنامه ریزی شود.
به این ترتیب کارفرما به صورت کامل در جریان جزئیات پیاده سازی قرار گرفته و میتواند قبل از نهایی شدن سامانه، اقدام به تعامل با آن نماید و هر جایی که احساس کند محصول پیاده سازی شده با آنچه در ذهن کارفرما بوده مغایر است، سریعا اقدام به اصلاح نموده و از به بیراهه کشیده شدن محصول نهایی جلوگیری به عمل آورد. به این ترتیب محصول نهایی کاملا مطابق با نیاز مشتری خواهد بود.

تصویر گرافیکی مرد در حال کار با لپ تاپ
تصویر گرافیکی مرد در حال کار با لپ تاپ

تحویل و پشتیبانی​

بعد از اتمام مراحل تکمیل بخش‌های مختلف سامانه، شرکت ماهور اقدام به تحویل نهایی محصول خواهد کرد. تا کارفرما تست های نهایی را به عمل آورده و تاییدیه ‌های لازم را جهت بسته شدن پروژه به شرکت ارائه دهد. بعد از نهایی شدن کار، شرکت به مدت یک ماه به صورت رایگان محصول را پشتیبانی خواهد کرد.

 پشتیبانی شامل رفع خطا هایی است که ممکن است در مراحل تست دیده نشده باشند و یا اجرا شدن محصول در محیط واقعی باعث بروز آنها شده است. به این ترتیب کارفرما میتواند با خیال راحت کار را تحویل گرفته و نگران دیده نشدن برخی از ابعاد محصول نهایی نباشد.

مزایای طراحی وب سایت توسط شرکت ماهور

استفاده از جدیدترین تکنولوژی

ما از جدیدترین تکنولوژی ‌های روز دنیا برای پیاده سازی محصول شما استفاده میکنیم.

دادن مشاوره رایگان به مشتری

 مشاوره رایگان قبل، حین و بعد از تکمیل محصول برای پیاده سازی هرچه بهتر آن

استفاده از بهترین متد

استفاده از جدیدترین و مطمئن ‌ترین متدهای مدیریت پروژه برای حصول اطمینان از نتیجه نهایی

انتخاب تکنولوژی ها

تمامی تکنولوژی ها و سامانه‌های واسط بر اساس نیاز کارفرما و محصول انتخاب می شود.

پشتیبانی رایگان

یک ماه پشتیبانی رایگان برای تمامی محصولات

تصویر هندسی مثلث
تصویر گرافیکی مربع بنفش
تصویر گرافیکی مربع
تصویر گرافیکی مثلث

خدمات طراحی، توسعه، نگهداری و پشتیبانی را با تیم ماهور تجربه کنید.

ارتباط با ما

اگه ایده، پروژه، انتقاد یا پیشنهادی دارید با ما درمیان بگذارید.

دوست من، شما میتونید با استفاده از فرمی که در این صفحه در اختیارتون قرار گرفته، ایده هایی که دوست داری روشون باهم کار کنیم، پروژه ای که میخوای انجام بدی یا حتی انتقاد از عملکرد ما داری یا میخوای پیشنهادی برای بهبود کارمون بهمون بدی رو با ما درمیون بزاری.